KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 3401179
*
nr 340 1179
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Akvarell, Oscar Reutersvärd, "perspective japonaise, 75x54
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 december 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 15:20:11
1
2.200 kr
11/12 14:54:46
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
nr 340 1179
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Akvarell, Oscar Reutersvärd, "perspective japonaise, 75x54
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 december 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/12 15:20:11 | 1 | 2.200 kr |
11/12 14:54:46 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör.Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25